Kultura w sieci
Ikona Laptop i komórka
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Ikona Zwój papieru
Konkursy
Ikona Nagroda

Artyści Drukuj Zapisz

Kapela Ludowa „To i Owo” została założona w 1994 roku. Założycielem kapeli był Wiesław Świderski natomiast pomysłodawcą nazwy grający wówczas na skrzypcach Stanisław Mazurek. Kapela po raz pierwszy zagrała na gminnych dożynkach w Kamionce w sierpniu 1994 roku. Zespół koncertuje na różnych imprezach okolicznościowych: festynach, dożynkach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Bierze udział w powiatowych i wojewódzkich przeglądach kapel ludowych w tym dwa razy w Kazimierzu Dolnym. Została dwukrotnie wyróżniona złotym talentem przez Starostę Lubartowskiego. W 2013 roku kapela zajęła pierwsze miejsce w III Festiwalu Ludowym „Z Kulturą i o Kulturze” w Łopienniku górnym. W tym samym roku nagrali również swoją debiutancką płytę pt. „Żeby Cię chłopaku”. Na przełomie lat zmieniał się skład osobowy zespołu. W tej chwili do zespołu należy 11 osób. Kapela niezmiennie bierze aktywny udział w życiu Gminy Kamionka i w związku z tym pojawia się na większości imprez kulturalnych w regionie.
 
Chór „Lusciniae Dei” powstał w 2005 roku. Inicjatorem powstania chóru był ówczesny proboszcz Parafii p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła w Kamionce ks. Stanisław Słowik, któremu tez zespół zawdzięcza swoją nazwę „Lusciniae Dei” – Boże Słowiki. Kierownikiem zespołu natomiast był pan Henryk Zuń, miejscowy organista. Początkowa grupa liczyła kilkanaście osób ale z czasem rozrosła się do około 30 uczestników. Debiut chóru miał miejsce w kościele parafialnym w Kamionce podczas Mszy Rezurekcyjnej Świąt Wielkiej Nocy. 2010 roku zmienił się kierownik grupy, opiekę nad chórem objęła pani Agnieszka Kruczek - nauczyciel muzyki z wieloletnim doświadczeniem. „Lusciniae Dei” to chór czterogłosowy, mieszany, działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce. Swym śpiewem chór uświetnia różne uroczystości kościelne i świeckie, bierze udział w festiwalach i przeglądach chórów. W swym repertuarze posiada nie tylko pieśni kościelne i kolędy, ale także utwory o treści patriotycznej i rozrywkowej.
 

Zespół Wokalny „Twist” to stosunkowo młody stażem żeński zespół śpiewaczy. Działa od 2019 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury. Prowadzony jest przez panią Agnieszkę Kruczek. W repertuarze zespołu znajdują się przede wszystkim utwory muzyki rozrywkowej, ale także kolędy czy pieśni patriotyczne, wszystkie w nowych aranżacjach. Grupa miała okazję wystąpić na kilku gminnych imprezach okolicznościowych. Do zespołu należą panie których niewątpliwie pasją jest śpiew dlatego też pomimo krótkiego stażu grupa prężnie się rozwija.


Dziecięce Ognisko muzyczne to dziecięcy zespół wokalny który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury od 2018 roku. Prowadzony jest przez panią Agnieszkę Kruczek pod opieką której dzieci szlifują swój warsztat wokalny. W swoim repertuarze posiadają utwory rozrywkowe, patriotyczne i religijne. Swoimi występami uświetniają różne wydarzenia na terenie gminy m.in.: dożynki, festyny, uroczystości patriotyczne, parafialne i inne uroczystości okolicznościowe.

Powrót